• Uroczystość z okazji zakończenia II wojny światowej

• 8 maja w Kościele bł. Karoliny Kózkówny w Szczepocicach odbyła się Msza św. ku czci poległych podczas II wojny światowej, a w szczególności za ofiary wojny z terenów Pieniek Szczepockich i Szczepocic. Uczniowie naszej szkoły mieli honor uczestniczyć we Mszy św. jako lektorzy oraz chór, który zapewnił piękną i uroczystą oprawę muzyczną. Obchody w kościele zakończył taniec z flagami.

Później zostały złożone wieńce pod pomnikiem ofiar II wojny światowej w Pieńkach Szczepockich.

• Niecodzienne odwiedziny - Polonia z Litwy

• 1 maja do naszej szkoły zawitali goście - Polonia z Litwy.

Mogliśmy wymieniać się doświadczeniami z naszych krajów oraz poznać zwyczaje świętowania 1, 2 i 3 maja.

W ramach przygotowanych atrakcji nasi goście mieli okazję zobaczyć, jak żerują rosiczki oraz muchołówki, wysłuchać minikoncertu gry na dzwonkach w wykonaniu naszych uczniów, obejrzeć pokaz gimnastyki akrobatycznej dzieci z naszej szkoły oraz relaksować się przy quizach z pisowni polskich wyrazów, za które można było otrzymać nagrody. Na koniec nasi goście otrzymali prezenty w postaci książek o naszym regionie oraz plecaki.

Dla uhonorowania naszych symboli narodowych gospodarze i goście stanęli do wspólnego zdjęcia z naszą biało-czerwoną flagą.

• Wycieczka z okazji Dnia Ziemi

• 22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi panie Agnieszka Dróżdż i Katarzyna Stróż dla wszystkich uczniów naszej szkoły zorganizowały wycieczkę do Nadleśnictwa Gidle. Na początku dzieci zapoznały się z filmem edukacyjnym, następnie przeszły ścieżką przyrodniczą na terenie Nadleśnictwa Gidle, a na koniec było pieczenie kiełbasek.

Teraz dla naszych uczniów warstwy lasu i ich mieszkańcy nie są już tajemnicą