• 30. Finał WOŚP

• Mimo trudnych warunków pogodowych nasze wolontariuszki Kalina Kluska i Oliwia Perlińska wraz z pomocą Gminnego Przedszkola w Lgocie Małej wsparły 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Udało się zebrać prawie 1000 zł dla dzieci z problemami okulistycznymi.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

• 🥈II miejsce naszych uczniów!!!

• 25 stycznia 2022 roku odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „BIZnet – nauka przedsiębiorczości z wykorzystaniem internetowej gry ekonomicznej”. Uczniowie zakładali wirtualną firmę, w której musieli rozplanować finanse, zatrudnić pracowników, dokonywać niezbędnych zakupów oraz sprzedawać swoje produkty.

W ramach projektu konkurowało ze sobą 300 uczniów z 15 szkół.

Grupa uczniów z naszej szkoły w składzie: Władysław Błasiak, Kalina Kluska, Oliwia Perlińska zajęli 🥈II miejsce!!!. Opiekunką i koordynatorką projektu w naszej szkole była pani Magdalena Kowalczyk.

Szkoły otrzymały licencje na rok, w tym czasie mogą organizować wewnątrzszkolne lub wewnątrzklasowe rozgrywki, wykorzystywać symulacje podczas doradztwa zawodowego lub zajęć dotyczących przedsiębiorczości.

Składamy serdeczne gratulacje naszym zwycięzcom.

• Bizneswoman czy biznesman ? Dlaczego nie?

• Szkoła Podstawowa im. H. Drzazgi w Lgocie Małej dołączyła do grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości

Od listopada nasi uczniowie mogą korzystać z innowacyjnego narzędzia do nauki przedsiębiorczości – Branżowych Symulacji Biznesowych. Dzięki platformie edukacyjnej zyskają możliwość podejmowania realistycznych decyzji biznesowych podczas zarządzania wirtualną firmą, a lekcje przedsiębiorczości staną się jeszcze bardziej praktyczne.

Pozyskiwanie klientów i partnerów biznesowych, ustalanie cen, zakup urządzeń i materiałów, a nawet zatrudnianie pracowników to zadania, z którymi mierzą się nasi uczniowie. Współzawodnicząc na wirtualnym rynku ze swoimi kolegami będą mogli przekonać się jak konkurencja wpływa na prowadzenie własnej firmy.

W wirtualnej rzeczywistości młodzież wcieliła się w rolę przedsiębiorców prowadzących salon fryzjerski. Zamierza poprowadzić również sklep z elektroniką oraz siłownię. Atrakcyjna forma wizualna, dostępność platformy online oraz wykorzystanie mechanizmów rywalizacji mają za zadanie zaangażować młodzież          w rozgrywkę toczącą się w doskonale odwzorowanych warunkach rynkowych.

Jesteśmy przekonani, że udział w wirtualnej rywalizacji poprzez Branżowe Symulacje Biznesowe, będzie dla naszej młodzieży pierwszym krokiem w kierunku własnej działalności gospodarczej. Stale podnosimy jakość kształcenia w naszej szkole i szukamy innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych, dzięki którym lekcje będą bardzie angażujące i praktyczne komentuje wprowadzenie symulacji na lekcje Izabela Możejko - Dyrektor Szkoły.

Nowe umiejętności zdobył również nauczyciel, który podczas praktycznych warsztatów z ekspertami firmy REVAS zdobył nie tylko wiedzę techniczną z zakresu obsługi narzędzi lecz również wiedzę dotyczącą prawidłowej oceny działań i postępów uczniów. Składa się na nią nie tylko wynik finansowy wirtualnego przedsiębiorstwa, ale także zadowolenie jego klientów i pracowników, rozwój a nawet poziom zadłużenia.        W naszej szkole, po przejściu dwuetapowego szkolenia oraz zdaniu egzaminu Certyfikat Trenera Branżowych Symulacji Biznesowych REVAS otrzymała pani Magdalena Kowalczyk.

Dzięki wdrożeniu Branżowych Symulacji Biznesowych, nasza szkoła dołączyła do elitarnego grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości, do którego należą szkoły, uczelnie, instytucje oraz firmy          z całej Polski.

Więcej informacji o Branżowych Symulacjach Biznesowych można uzyskać na stronie www.revas.pl.

Oto nasi przyszli przedsiębiorcy. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku  z udziałem  uczniów naszej szkoły z klasy 7 i 8.