• Play to learn more

• W dnich 28.02 – 04.03.2022 r. nauczycielki z naszej szkoły: pani dyrektor Izabela Możejko, pani Magdalena Kowalczyk, pani Aleksandra Kołaczkowska i pani Monika Kluska uczestniczyły w szkoleniu organizowanym przez Fundację Wspierania Inicjatyw Rozwoju Lokalnego, które realizowane było w ramach Programu Edukacja, mającego na celu zmniejszanie różnic ekonomicznych i społecznych w obrębie Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz wzmacnianie stosunków dwustronnych pomiędzy Polską, Islandią, Liechtensteinem oraz Norwegią w obszarze edukacji.

Szkolenie pt.: „Zagraj, aby dowiedzieć się więcej – Alternatywne metody edukacji formalnej i nieformalnej w oparciu o ruch i zabawę. Intensywne szkolenia dla nauczycieli” miały na celu poszerzenie warsztatu dydaktycznego nauczycieli o nowe, alternatywne formy edukacji formalnej i nieformalnej.

Zajęcia były prowadzone przez trenerki z organizacji z Islandii przy wsparciu przedstawicieli polskiej organizacji.

Podczas szkolenia nauczyłyśmy się nowych form wyciszania (medytacja – Flower and candle breathing), nauki poprzez ruch (Move to the midlle), nauki poprzez zabawę (Story bingo).

Wykorzystamy to na lekcjach nauczania wczesnoszkolnego oraz lekcji przedmiotowych.

Założona została grupa na fb, na której zamieściłyśmy filmiki, zdjęcia ze szkolenia oraz materiały wykorzystywane podczas zajęć. Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do naszej grupy: „Zagraj, aby dowiedzieć się więcej”:)