• Obchody Dnia Edukacji Narodowej

• Dzień Edukacji Narodowej to święto nas wszystkich – nauczycieli, pracowników obsługi, dzieci i rodziców. Wszyscy pracujemy na wspólny sukces, jakim jest dobrze wyedukowana młodzież.

W tym dniu uczniowie naszej szkoły przygotowali niespodziankę i przebrali się za swoich nauczycieli. Wszyscy zgadywali, kto ukrył się pod przebraniem. Dzieci tak wczuły się w swoje role, że bez problemu każdy sobowtór został szybko rozszyfrowany.

Inną zabawą było odgadywanie na podstawie informacji zebranych o nauczycielach, kto jest kim, a na koniec obejrzeliśmy zdjęcia z młodości naszych pedagogów.

Dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie, trud i włożone serce w przygotowanie tak zabawnej i sympatycznej niespodzianki

• Ślubowanie klasy 1

• No i stało się!

13 października pierwszaki zostały przyjęte w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Henryka Drzazgi w Lgocie Małej. Choć łatwo nie było, bo dzieci musiały wykonać różne zadania zlecone przez wróżkę. Jednak pod czujnym okiem Pani Wróblewskiej po prostu nie mogło się nie udać.

Serdecznie gratulujemy:)

• „Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam”

Niestety tak łatwo nie jest i trochę musimy się napracować, aby było czysto, schludnie oraz przyjemnie w naszym otoczeniu.

5 października uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami zadbali o czystość naszej okolicy, uczestnicząc w akcji „Sprzątanie Świata”.

Uczmy już od najmłodszych lat, że przecież wystarczy jedynie NIE ŚMIECIĆ!

• Dzień Chłopaka klasy IV-VIII

• 3 października klasy 4-8 świętowały Dzień Chłopaka w Centrum Sportowo – Rekreacyjnym SCOUT. Nie jest to nasza pierwsza wizyta, ale jak zawsze dzieci i młodzież bawili się świetnie. Były kręgle, squash, aktywny tor przeszkód a także ścianka wspinaczkowa.

Intensywny trening, ogrom wrażeń oraz oderwanie od wirtualnego świata sprawił, że wszyscy zapomnieli robić zdjęcia. Z wszystkich trenujących grup udało się zebrać zaledwie parę.

Oby więcej takiego oderwania od komórki:)

• Dzień Chłopaka w klasach I-III

• 29 września uczniowie z klas I-III byli na wycieczce w Candy Parku w Rzgowie. Dzieci nie tylko dobrze się bawiły w największym parku dmuchańców, ale również brały udział w warsztatach, jak powstają lizaki. Każdy z nich mógł sam zrobić swojego lizaka.