• Zakwalifikowani do Programu #SuperKoderzy😀

• Nasza praca konkursowa

UDAŁO SIĘ!!!

Już po raz drugi zakwalifikowaliśmy się do SuperKoderów!!!😀

#SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny #FundacjaOrange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania.

Dzięki programowi otrzymamy 3000 zł dofinansowania na realizację projektu, którym jest nauka sztuki dziennikarskiej. Uczniowie będą pracować z kamerą, dyktafonem i programami do obróbki dźwięku oraz obrazu🔊🎥

W tym roku zadaniem konkursowym było przygotowanie multimedialnego zaproszenia, które miało odpowiadać na wyzwanie: „Zaproś #SuperKoderów do swojej szkoły, przedstaw swój zespół i uzasadnij, dlaczego chcielibyście zostać #SuperKoderami”?

Nam się udało😀😀😀

• Program Poznaj Polskę "Na góry wchodzi się nie po to, by zdobywać szczyty, ale po to, by pokonywać własne słabości" Agnieszka Lisak

•

5 czerwca rozpoczęła się nasza przygoda z górami w ramach programu Poznaj Polskę. Pełni sił i zapału bardzo wczesnym rankiem wyruszyliśmy w stronę Krakowa, by odwiedzić: Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema oraz Kopiec Kościuszki. Nasi uczniowie wykonywali doświadczenia z dziedziny optyki, hydrostatyki, mechaniki, akustyki, magnetyzmu i naukowej siłowni. Zobaczyli, jak działa żyroskop oraz obejrzeli film 3D, który przybliżył, jak wygląda i jak funkcjonuje wszechświat. Dowiedzieli się również, dlaczego Tadeusz Kościuszko jest nazywany bohaterem zarówno w Polsce jak i w Stanach Zjednoczonych. I skąd pomysł, by naszemu generałowi usypać pomnik w formie kopca. Następnie wszyscy przemieścili się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach, by zobaczyć architekturę tego wspaniałego kościoła oraz zapoznać się z historią tego miejsca.

Dzień drugi to piesze zdobywanie Morskiego Oka. Przez 20 km wraz z przewodnikiem uczniowie poznawali historię gór, podziwiali otaczającą ich przyrodę oraz pokonywali własne słabości, gdy cel był już tak blisko, a nogi odmawiały już posłuszeństwa. Na koniec dnia dzieci zwiedziły Sanktuarium Najświętszej Rodziny, odbyły spacer po Zakopanem - Krupówki, by zakończyć go wjazdem kolejką linową na Gubałówkę.

Dzień trzeci został przeznaczony na zwiedzanie Muzeum Tatrzańskiego im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem - Koliby. Dzieci miały okazję zapoznać się z historią kultury góralskiej, rękodziełem oraz dawnymi obyczajami i obrzędami. Następnie wycieczka wyruszyła wraz z przewodnikiem do Doliny Kościeliskiej. Uczniowie oprócz pięknej historii gór oraz uroczej przyrody, poznawali również historię polskich taterników i pracy TOPRu. Jedyną i niepowtarzalną okazją było posmakowanie oscypka tworzonego według starej receptury.

Po tych pełnych wrażeń przygodach wróciliśmy do domu zmęczeni ale szczęśliwi.

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

• Uczmy dzieci od najmłodszych lat kontaktu z książką. Nic nie zastąpi obrazów w wyobrażni budzonych przez słowo pisane. Tak nasze przedszkolaki realizują Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa:)