• Ogłoszenie

• W wyniku analizy złożonych formularzy ofert dotyczących zakupu i dostawy artykułów żywieniowych dla Gminnego Przedszkola w Lgocie Małej oświadczam, że wszystkie warunki zapytania spełniła firma ,,Ilona Barańska''

Izabela Możejko

• JUŻ JEST - Gminne Przedszkole w Lgocie Małej

• 6 grudnia nasze przedszkolaki otrzymały wspaniały prezent mikołajkowy - NOWE PRZEDSZKOLE.

Na uroczystość organizowaną przez Panią Dyrektor Izabelę Możejko i Wójta Gminy Kruszyna Panią Jadwigę Zawadzką przybyli następujący goście: Poseł na Sejm RP Pani Lidia Burzyńska, Starosta Powiatu Częstochowskiego Pan Krzysztofa Smela oraz Wicestarosta Pan Jan Miarzyński, pełnomocnik Europoseł  Jadwigi Wiśniewskiej, Dyrektor Delegatury Kuratorium w Częstochowie Pani Alicja Janowska, Dyrektor KRUS Częstochowa Pan Piotr Dobosz, Przewodniczący i Radni Rady Gminy Kruszyna, pracownicy Urzędu Gminy, dyrektorzy  placówek oświatowych, sołtysi i rodzice.

Na początku zaproszeni goście przekazali pani dyrektor i pani wójt gratulacje za ukończoną inwestycję oraz ciepłe słowo dla naszych maluszków. Następnie przedszkolaki zaprezentowały swój występ artystyczny.

Całość zakończyła się przejściem wszystkich uczestników ze szkoły do nowego przedszkola. Tam dzieci otrzymały prezenty od zaproszonych gości. Radości naszych przedszkolaków nie było końca.

Za wszystko serdecznie dziękujemy 👧🧒👦😄😄😄

• Wycieczka do Łodzi z okazji mikołajek 🎅

• 3 grudnia z okazji mikołajek uczniowie klas 4 - 8 pojechali na wycieczkę do Łodzi. W programie wyjazdu były zajęcia chemiczno - fizyczne w Experymentarium, gdzie dzieci uczyły się, co to jest siła odśrodkowa, dlaczego mysz żyje krócej niż słoń oraz jak domowymi sposobami można ugasić pożar. Niektórych nieco poniosło z ogniem i mieliśmy niezłe fajerwerki 😆 Ale spokojnie - wszystko było pod kontrolą.

Punktem kulminacyjnym była wizyta w Teatrze Muzycznym na spektaklu "Madagaskar". Kolorowe widowisko muzyczno - słowne było bardzo spektakularne i na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

Wszystkie zdjęcia przedstawiające sceny ze spektaklu pochodzą ze strony Teatru Muzycznego https://www.teatr-muzyczny.lodz.pl/madagaskar-musicalowa-przygoda-0

Experymentarium c.d.