• "Kartka dla Powstańca"

• Ile kosztuje wolność, wiedzą tylko ci, którzy musieli ponieść ofiarę.

Doceńmy naszych bohaterów, dzięki którym możemy śpiewać „Mazurka Dąbrowskiego” przy biało – czerwonej fladze.

Uczniowie naszej szkoły nagrali podziękowanie dla Powstańców Warszawskich w odpowiedzi na akcję „Kartka dla Powstańca” organizowanej w ramach ogólnopolskiej kampanii BohaterON.

Prosimy, dołącz do nas i kliknij w serduszko przy naszym filmiku.

Aby nas znaleźć, najlepiej wybrać kategorię sortowanie - ”wg daty dodania” oraz szukaj - „Lgota Mała”. Nasza kartka jest zatytułowana „Podziękowanie dla Powstańców Warszawskich”.

Bądźmy razem z Powstańcami.

• Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości

• 11 listopada obchodziliśmy 104. rocznicę odzyskania niepodległości. Uczniowie naszej szkoły przygotowali inscenizację muzyczno – wokalną upamiętniającą to szczególne wydarzenie.

W odpowiedzi na akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu” został również odśpiewany „Mazurek Dąbrowskiego”, by uhonorować tych, który walczyli o naszą niepodległość.

#SzkołaDoHymnu

• I miejsce naszej uczennicy w konkursie "Przyroda na liściu malowana" 🍂

• Dnia 3 listopada 2022 r. odbył się VIII Powiatowy Konkurs Plastyczny " Przyroda na liściu malowana " zorganizowany przez Zespół Szkolno- Przedszkolny nr. 1 w Częstochowie oraz RODN " WOM w Częstochowie.

Adresatami byli uczniowie klas I-VIII szkoły podstawowej . Uczniowie wykonywali prace indywidualne. Ich zadaniem było namalowanie obrazu na zasuszonym liściu farbami plakatowymi lub temperowymi.

Naszą szkołę reprezentował czteroosobowy zespół.

W grupie młodszej:

Amelia Augustowska kl III

Małgorzata Jafra kl. IV

W grupie starszej :

Anna Ogrodowczyk kl VI

Amelia Kruk kl. VII

Rozstrzygnięcie nastąpiło w tym samym dniu. Poziom prac był bardzo wysoki i wyrównany .

Wszystkie uczennice otrzymały dyplomy uczestnictwa w konkursie.

Z przyjemnością informujemy, że uczennica Amelia Augustowska zdobyła I miejsce

Gratulujemy!