5 czerwca rozpoczęła się nasza przygoda z górami w ramach programu Poznaj Polskę. Pełni sił i zapału bardzo wczesnym rankiem wyruszyliśmy w stronę Krakowa, by odwiedzić: Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema oraz Kopiec Kościuszki. Nasi uczniowie wykonywali doświadczenia z dziedziny optyki, hydrostatyki, mechaniki, akustyki, magnetyzmu i naukowej siłowni. Zobaczyli, jak działa żyroskop oraz obejrzeli film 3D, który przybliżył, jak wygląda i jak funkcjonuje wszechświat. Dowiedzieli się również, dlaczego Tadeusz Kościuszko jest nazywany bohaterem zarówno w Polsce jak i w Stanach Zjednoczonych. I skąd pomysł, by naszemu generałowi usypać pomnik w formie kopca. Następnie wszyscy przemieścili się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach, by zobaczyć architekturę tego wspaniałego kościoła oraz zapoznać się z historią tego miejsca.
Dzień drugi to piesze zdobywanie Morskiego Oka. Przez 20 km wraz z przewodnikiem uczniowie poznawali historię gór, podziwiali otaczającą ich przyrodę oraz pokonywali własne słabości, gdy cel był już tak blisko, a nogi odmawiały już posłuszeństwa. Na koniec dnia dzieci zwiedziły Sanktuarium Najświętszej Rodziny, odbyły spacer po Zakopanem - Krupówki, by zakończyć go wjazdem kolejką linową na Gubałówkę.
Dzień trzeci został przeznaczony na zwiedzanie Muzeum Tatrzańskiego im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem - Koliby. Dzieci miały okazję zapoznać się z historią kultury góralskiej, rękodziełem oraz dawnymi obyczajami i obrzędami. Następnie wycieczka wyruszyła wraz z przewodnikiem do Doliny Kościeliskiej. Uczniowie oprócz pięknej historii gór oraz uroczej przyrody, poznawali również historię polskich taterników i pracy TOPRu. Jedyną i niepowtarzalną okazją było posmakowanie oscypka tworzonego według starej receptury.
Po tych pełnych wrażeń przygodach wróciliśmy do domu zmęczeni ale szczęśliwi.