• Rekrutacja do Gminnego Przedszkola w Lgocie Małej

          • Szanowni Państwo!

            Informujemy, że od dzisiaj rozpoczyna się na terenie Gminy Kruszyna rekrutacja do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach i klas I szkół podstawowych na rok szkolny 2022/2023.

            Od 1 lutego do 21 lutego - kontynuacja edukacji przedszkolnej, czyli podpisywanie dokumentów przez rodziców dzieci już uczęszczających do naszego przedszkola.

            Od 1 marca do 21 marca - postępowanie rekrutacyjne dla nowo przyjmowanych dzieci na kolejny rok szkolny.

            Do 24 marca - weryfikacja przez komisję rekrutacyjną złożonych wniosków.

            25 marca - podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

            Do 8 kwietna - potwierdzenie przez rodziców kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

            11 kwietnia - podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

            SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO SKŁADANIA WNIOSKÓW I ZAPISYWANIA DZIECI DO NASZEGO PRZEDSZKOLA

             

            Wszystkie dokumenty dotyczące rekrutacji znajdują się na tej stronie w zakładce Przedszkole - Rekrutacja

          • 30. Finał WOŚP

          • Mimo trudnych warunków pogodowych nasze wolontariuszki Kalina Kluska i Oliwia Perlińska wraz z pomocą Gminnego Przedszkola w Lgocie Małej wsparły 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

            Udało się zebrać prawie 1000 zł dla dzieci z problemami okulistycznymi.

            Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

          • 🥈II miejsce naszych uczniów!!!

          • 25 stycznia 2022 roku odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „BIZnet – nauka przedsiębiorczości z wykorzystaniem internetowej gry ekonomicznej”. Uczniowie zakładali wirtualną firmę, w której musieli rozplanować finanse, zatrudnić pracowników, dokonywać niezbędnych zakupów oraz sprzedawać swoje produkty.

            W ramach projektu konkurowało ze sobą 300 uczniów z 15 szkół.

            Grupa uczniów z naszej szkoły w składzie: Władysław Błasiak, Kalina Kluska, Oliwia Perlińska zajęli 🥈II miejsce!!!. Opiekunką i koordynatorką projektu w naszej szkole była pani Magdalena Kowalczyk.

            Szkoły otrzymały licencje na rok, w tym czasie mogą organizować wewnątrzszkolne lub wewnątrzklasowe rozgrywki, wykorzystywać symulacje podczas doradztwa zawodowego lub zajęć dotyczących przedsiębiorczości.

            Składamy serdeczne gratulacje naszym zwycięzcom.

          • Bizneswoman czy biznesman ? Dlaczego nie?

          • Szkoła Podstawowa im. H. Drzazgi w Lgocie Małej dołączyła do grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości

             

            Od listopada nasi uczniowie mogą korzystać z innowacyjnego narzędzia do nauki przedsiębiorczości – Branżowych Symulacji Biznesowych. Dzięki platformie edukacyjnej zyskają możliwość podejmowania realistycznych decyzji biznesowych podczas zarządzania wirtualną firmą, a lekcje przedsiębiorczości staną się jeszcze bardziej praktyczne.

            Pozyskiwanie klientów i partnerów biznesowych, ustalanie cen, zakup urządzeń i materiałów, a nawet zatrudnianie pracowników to zadania, z którymi mierzą się nasi uczniowie. Współzawodnicząc na wirtualnym rynku ze swoimi kolegami będą mogli przekonać się jak konkurencja wpływa na prowadzenie własnej firmy.

            W wirtualnej rzeczywistości młodzież wcieliła się w rolę przedsiębiorców prowadzących salon fryzjerski. Zamierza poprowadzić również sklep z elektroniką oraz siłownię. Atrakcyjna forma wizualna, dostępność platformy online oraz wykorzystanie mechanizmów rywalizacji mają za zadanie zaangażować młodzież          w rozgrywkę toczącą się w doskonale odwzorowanych warunkach rynkowych.

            Jesteśmy przekonani, że udział w wirtualnej rywalizacji poprzez Branżowe Symulacje Biznesowe, będzie dla naszej młodzieży pierwszym krokiem w kierunku własnej działalności gospodarczej. Stale podnosimy jakość kształcenia w naszej szkole i szukamy innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych, dzięki którym lekcje będą bardzie angażujące i praktyczne komentuje wprowadzenie symulacji na lekcje Izabela Możejko - Dyrektor Szkoły.

            Nowe umiejętności zdobył również nauczyciel, który podczas praktycznych warsztatów z ekspertami firmy REVAS zdobył nie tylko wiedzę techniczną z zakresu obsługi narzędzi lecz również wiedzę dotyczącą prawidłowej oceny działań i postępów uczniów. Składa się na nią nie tylko wynik finansowy wirtualnego przedsiębiorstwa, ale także zadowolenie jego klientów i pracowników, rozwój a nawet poziom zadłużenia.        W naszej szkole, po przejściu dwuetapowego szkolenia oraz zdaniu egzaminu Certyfikat Trenera Branżowych Symulacji Biznesowych REVAS otrzymała pani Magdalena Kowalczyk.

             

            Dzięki wdrożeniu Branżowych Symulacji Biznesowych, nasza szkoła dołączyła do elitarnego grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości, do którego należą szkoły, uczelnie, instytucje oraz firmy          z całej Polski.

             

            Więcej informacji o Branżowych Symulacjach Biznesowych można uzyskać na stronie www.revas.pl.

             

            Oto nasi przyszli przedsiębiorcy. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku  z udziałem  uczniów naszej szkoły z klasy 7 i 8.

          • Ogłoszenie

          • W wyniku analizy złożonych formularzy ofert dotyczących zakupu i dostawy artykułów żywieniowych dla Gminnego Przedszkola w Lgocie Małej oświadczam, że wszystkie warunki zapytania spełniła firma ,,Ilona Barańska''

            Izabela Możejko

          • JUŻ JEST - Gminne Przedszkole w Lgocie Małej

          • 6 grudnia nasze przedszkolaki otrzymały wspaniały prezent mikołajkowy - NOWE PRZEDSZKOLE.

            Na uroczystość organizowaną przez Panią Dyrektor Izabelę Możejko i Wójta Gminy Kruszyna Panią Jadwigę Zawadzką przybyli następujący goście: Poseł na Sejm RP Pani Lidia Burzyńska, Starosta Powiatu Częstochowskiego Pan Krzysztofa Smela oraz Wicestarosta Pan Jan Miarzyński, pełnomocnik Europoseł  Jadwigi Wiśniewskiej, Dyrektor Delegatury Kuratorium w Częstochowie Pani Alicja Janowska, Dyrektor KRUS Częstochowa Pan Piotr Dobosz, Przewodniczący i Radni Rady Gminy Kruszyna, pracownicy Urzędu Gminy, dyrektorzy  placówek oświatowych, sołtysi i rodzice.

            Na początku zaproszeni goście przekazali pani dyrektor i pani wójt gratulacje za ukończoną inwestycję oraz ciepłe słowo dla naszych maluszków. Następnie przedszkolaki zaprezentowały swój występ artystyczny.

            Całość zakończyła się przejściem wszystkich uczestników ze szkoły do nowego przedszkola. Tam dzieci otrzymały prezenty od zaproszonych gości. Radości naszych przedszkolaków nie było końca.

            Za wszystko serdecznie dziękujemy 👧🧒👦😄😄😄

          • Wycieczka do Łodzi z okazji mikołajek 🎅

          • 3 grudnia z okazji mikołajek uczniowie klas 4 - 8 pojechali na wycieczkę do Łodzi. W programie wyjazdu były zajęcia chemiczno - fizyczne w Experymentarium, gdzie dzieci uczyły się, co to jest siła odśrodkowa, dlaczego mysz żyje krócej niż słoń oraz jak domowymi sposobami można ugasić pożar. Niektórych nieco poniosło z ogniem i mieliśmy niezłe fajerwerki 😆 Ale spokojnie - wszystko było pod kontrolą.

            Punktem kulminacyjnym była wizyta w Teatrze Muzycznym na spektaklu "Madagaskar". Kolorowe widowisko muzyczno - słowne było bardzo spektakularne i na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

             

            Wszystkie zdjęcia przedstawiające sceny ze spektaklu pochodzą ze strony Teatru Muzycznego https://www.teatr-muzyczny.lodz.pl/madagaskar-musicalowa-przygoda-0

            Experymentarium c.d.

          • Sukces naszej uczennicy

          • Miło jest nam poinformować, że nasza uczennica Nikola Domagała z kl. 8 zajęła I miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Poetyckie Krajobrazy”.

             

            Nikola recytowała wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pt. Poległym, który przygotowała pod kierunkiem pani Moniki Kluski

             

            Chcemy przypomnieć, że to już druga nagroda naszej uczennicy, gdyż w poprzedniej edycji Nikola zajęła II miejsce, deklamując wiersz Amedeo Minghi - Un uomo venuto.

            Serdecznie gratulujemy!

          • Szkoła do hymnu

          • Patriotyzm można wyrażać na wiele sposobów. Nasi uczniowie wraz z panią dyrektor i gronem pedagogicznym przystąpili do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.

             

            10 listopada o symbolicznej godzinie 11.11 wszyscy wspólnie odśpiewali hymn narodowy, tym samym oddając hołd tym, którzy walczyli wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. 

             

            Cześć bohaterom!

          • "GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE" - bł. kardynał Stefan Wyszyński

          • GDY GAŚNIE PAMIĘĆ LUDZKA, DALEJ MÓWIĄ KAMIENIE – 13 GRUDNIA 1981 – PAMIĘTAMY! - pod takim hasłem został ogłoszony projekt upamiętniający 40 rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego.

            Organizatorem tego wydarzenia jest Śląski Kurator Oświaty Urszula Bauer oraz Śląskie Centrum Wolności i Solidarności. Natomiast honorowym patronatem projekt objęła Jadwiga Wiśniewska Poseł do Parlamentu Europejskiego.

            Szkoła Podstawowa im. Henryka Drzazgi w Lgocie Małej jako jedna z prawie tysiąca szkół województwa śląskiego bierze udział w tym wydarzeniu. Dla uczczenia pamięci o tamtych czasach w naszej szkole powstało miejsce patriotyczno – historyczne prezentujące tragiczne losy Polaków po wybuchu stanu wojennego.

          • Dzień Kropki

          • 14 września obchodziliśmy w grupie maluchów Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego dnia było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości oraz zachęcenie ich do tworzenia i działania. Tego dnia nasze ubrania pokryte były kropkami. Na zajęciach poznaliśmy historię małej Vashti. Dzieci uważnie wysłuchały, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki. Było kolorowo, kropkowo i radośnie.

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

          • Szanowni Rodzice

             

            W środę rozpoczynamy nowy rok szkolny. Zapraszamy tego dnia do przedszkola na godzinę ósmą. Zajęcia będą się odbywać do godziny czternastej. Dzieci przynoszą ze sobą worek z obuwiem zmiennym, kanapki i picie, ponieważ wyżywienie będzie dopiero od 6 września. Spotkanie z Państwem zaplanowałyśmy na 6 września, na godzinę 16:00. Do zobaczenia 1 września.

             

            Ważne informacje dla rodziców dzieci grupy maluchów

             

            Adaptacja dziecka 2,5, 3 i 4-letniego do przedszkola

            DRODZY RODZICE!

             

            Malucha czekają poważne zmiany w życiu, często trudne do zaakceptowania. Jednak nie ulegajcie dziecku, nie zabierajcie do domu nawet wtedy, gdy błaga, płacze. Nie cofajcie raz podjętej decyzji. Takie sytuacje będą się powtarzały, a dziecko jest mądre i będzie wykorzystywać waszą słabość. Oczywiście ze szkodą dla Was, ale i też dla niego. Do tego typu sytuacji musimy przygotować zarówno siebie, jak i dzieci, wtedy łatwiej przeżyjemy ten trudny dla wszystkich okres.

             

            SPRAWDZONE RADY I WSKAZÓWKI

             

            Raz podjęta decyzja powinna być konsekwentnie realizowana. Rodzice muszą być przekonani, że pójście dziecka do przedszkola jest decyzją najlepszą zarówno dla nich, jak i dla niego. Jeżeli chcemy, żeby dziecko przyjęło naszą decyzję z ufnością, bezwzględnie nie możemy okazać mu naszego wahania i wątpliwości. Na pewno trzeba dziecko oswoić z myślą pójścia do przedszkola i cierpliwie tłumaczyć: Mama chodzi do pracy. Tatuś też chodzi do pracy. Siostra chodzi do szkoły. W domu nikogo nie ma i dlatego ty musisz chodzić do przedszkola.Nastaw dziecko pozytywnie. Opowiadając dziecku o przedszkolu, mów tylko pozytywnie, np.: W przedszkolu jest dużo dzieci, które bawią się kolorowymi zabawkami. Jest tam bardzo wesoło i przyjemnie. Dobrze jest też powiedzieć dziecku, kto będzie je zaprowadzał do przedszkola, a kto odbierał. Ważne, by zawsze trzymać się ustalonego porządku.Naucz dziecko samodzielności. Pierwsze dni pobytu dziecka w przedszkolu to duży stres, który narasta w przypadku, gdy dziecko jest mało samodzielne. Aby ten stres choć trochę zminimalizować, należy wcześniej zadbać, by dziecko (na miarę swoich możliwości) radziło sobie w takich sytuacjach, jak: Zgłaszanie potrzeb fizjologicznych. Samoobsługa w toalecie (wycieranie pupy, podciąganie majtek, spuszczanie wody). Ubieranie i rozbieranie się w sali (szatni). Siedzenie podczas posiłku przy stole, trzymanie łyżki. Samodzielne jedzenie.Nie wprowadzaj atmosfery pośpiechu, tylko czule, ale stanowczo pożegnaj się z dzieckiem. Nie jest wskazane przyprowadzanie dziecka do przedszkola w ostatniej chwili, gdyż pośpiech podczas rozbierania i zniecierpliwienie temu towarzyszące wprowadzają dziecko w stan niepokoju i pobudzenia. Pożegnanie z dzieckiem powinno być czułe, ale krótkie. Dobrze jest powiedzieć dziecku: Przyjdę po ciebie po leżakowaniu… Jak zjesz podwieczorek, będę na ciebie czekała w szatni. Bardzo ważne jest dotrzymywanie słowa, ponieważ daje ono dzieciom poczucie bezpieczeństwa i zarazem pewność, że rodzic przyjdzie.Poświęć dziecku więcej czasu niż zwykle. Pierwsze dni pobytu dziecka w przedszkolu to trudny okres dla rodziców i dzieci. Trzymając dziecko na kolanach zapytaj: Co robiłaś dzisiaj w przedszkolu? Jak ma na imię twój nowy kolega? Nie należy natomiast zadawać pytań typu: Co dzisiaj jadłaś na obiad? Zjadłaś wszystko, co pani nałożyła? Czy pani cię karmiła? Odpowiedzi na te pytania są ważne, ale tylko dla rodziców, nie dla dziecka. Na te pytania rzetelnie odpowie nauczyciel. W rozmowie z dzieckiem należy położyć nacisk na jego samopoczucie w przedszkolu, relacje z kolegami, podejmowane zabawy oraz na zaradność życiową. Przyzwyczajaj dziecko do przedszkola stopniowo. Małe dzieci szybko się męczą z powodu nadmiaru wrażeń i hałasu. Dlatego należy je przyzwyczajać stopniowo wydłużając czas pobytu.Nauczyciel zna twoje dziecko – rozmawiaj z nim i ufaj mu. Dzieci po powrocie z przedszkola najczęściej opowiadają o różnych wydarzeniach, które miały miejsce w przedszkolu. Porozmawiaj z nauczycielką, jeżeli pewne fakty i zdarzenia budzą twoje wątpliwości, wydają ci się niewiarygodne albo cię cieszą. Niektóre dzieci mają wybujałą wyobraźnię i rozbudzoną fantazję. Dlatego weź poprawkę na to, co dziecko opowiada. TYLKO WSPÓŁPRACA Z NAUCZYCIELKĄ, OPARTA NA WZAJEMNYM ZAUFANIU, PRZYNIESIE OCZEKIWANE REZULTATY.

             

            JAK PRZYGOTOWAĆ DZIECKO DO POBYTU W PRZEDSZKOLU?

             

            Dziecko do roli przedszkolaka powinno być przygotowywane stopniowo, nie róbmy wszystkiego na raz. Rozciągnijmy ten proces w czasie, aby mogło oswoić się z myślą o tym, że pójdzie do przedszkola. Rodzic nie może przebyć drogi rozwojowej za dziecko. Ono samo musi pokonywać kolejne etapy, a dorosły tylko je wspierać i wspomagać.

             

            O czym rodzice powinni pamiętać, aby ich działania były skuteczne i stymulujące:

             

            Cieszyć się i wykazywać zadowolenie z każdego przejawu samodzielności u dziecka: nie można ciągle poprawiać, strofować, że coś jest nie tak; nie można nadmiernie koordynować dziecięcych czynności, gdyż grozi to wyuczeniem bezradności.Zachować cierpliwość: trzeba pochwalić dziecko za wysiłek; zachęcać do wykonywania czynności, aż uda się dziecku ją wykonać.Być systematycznym i konsekwentnym: pomoże to między innymi w przekształceniu czynności samoobsługowych w nawyki; dorosły powinien ciągle pilnować, przypominać i chwalić, gdy dziecko samo zechce zadbać o siebie.Nie przeciągać pożegnania w szatni: pomóż dziecku rozebrać się, pocałuj je i wyjdź.Nie zabierać dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu. Jeśli zrobisz to choć jeden raz, będzie wiedziało, że łzami można wszystko wymusić.Jeśli dziecko przy pożegnaniu płacze, postaraj się, żeby przez kilka dni odprowadzał je do przedszkola tata. Z reguły rozstania z ojcem są mniej bolesne.Nie wymuszać na dziecku, żeby zaraz po przyjściu do domu opowiadało, co wydarzyło się w przedszkolu. To powoduje niepotrzebny stres.Pamiętaj – żegnaj i witaj swoje dziecko zawsze z uśmiechem.

            Okres adaptacji przebiega różnie, jedno dziecko po tygodniu ma już najgorsze za sobą, inne swój trudny czas zaczyna dopiero po miesiącu (i to też jest normalne) – bo dopiero wtedy zrozumiało i w pełni odczuło, że pewien etap skończył się bezpowrotnie, a ono wolałoby żeby było tak jak dawniej.

             

            Dziecko dojrzało do przedszkola, gdy:

             

            dobrze znosi nieobecność rodziców (zostaje pod opieką innych członków rodziny lub znajomych osób);z własnej inicjatywy oddala się od mamy, nie trzyma się jej kurczowo;potrafi wykonywać proste czynności samoobsługowe w zakresie: komunikowania potrzeb fizjologicznych, umiejętności korzystania z papieru toaletowego, umiejętności mycia rąk mydłem i wytarcia w ręcznik, umiejętności samodzielnego jedzenia – posługiwania się łyżką, a także gryzienia, samodzielnego ubierania i rozbierania się (przynajmniej podejmowania prób).

             

            O TYM WARTO PAMIĘTAĆ:

            Adaptację ułatwia:

             

            racjonalne podjęcie decyzji pozytywne myślenie o placówce (zaufanie do personelu)poznanie placówki przez dziecko wcześniejsze dostarczenie dziecku doświadczeń przebywania z innymi dorosłymi umożliwienie kontaktów z innymi dziećmi usamodzielnienie dziecka stopniowe przyzwyczajanie dziecka do przedszkola. Akceptacja dziecka i zrozumienie jego stresu, wspieranie go okazywanie spokoju, poczucia bezpieczeństwa.

             

            Adaptację utrudnia:

             

            niepewność decyzji, brak zaufania do placówki, podejrzliwość wobec personelu, wyrzuty sumienia, niepokój, lęk, poczucie zagrożenia, wyręczanie dziecka w czynnościach związanych z samoobsługą.

             

            ŻYCZĘ DZIECIOM, PAŃSTWU I SOBIE OWOCNEJ WSPÓŁPRACY!

             

            Opiekun grupy

            Małgorzata Piasecka

          • Podatki. To się opłaca.

          •  

            Uczniowie klasy VII i VII brali udział w programie edukacyjnym  „ Finansowoaktywni” organizowanym przez Ministerstwo Finansów. Misja tegorocznej  edycji brzmiała: Podatki. To się opłaca. Uczniowie dowiedzieli się między innymi, jak duże znaczenie w naszym codziennym życiu odgrywają podatki, co dzięki nim zyskujemy i dlaczego ich płacenie jest tak ważne. Poznali także rodzaje i mechanizm działania podatków oraz dowiedzieli się jakie mają one znaczenie dla budżetu państwa. Przekonali się, że wpływy z podatków trafiają także do ich miast i wsi.  Wśród 246 filmów o podatkach i ich znaczeniu w naszym codziennym życiu zgłoszonych do konkursu, znalazły się również trzy filmy stworzone przez nasze  trzy zespoły w składzie: zespół pierwszy Nikola Domagała, Kornelia Nowak,Władysław Błasiak ; zespół drugi  Oliwia Perlińska, Julia Knaś, Amelia Witkowska; zespół trzeci Aneta Porada, Kinga Porada, Kalina Kluska. Chociaż nie udało się nam wygrać i tak uczniowie stanęli na podium za kreatywność, pomysłowość i zaangażowanie, szczególnie gdy mieli ograniczone możliwości wynikające z pandemii.

            Zachęcamy do obejrzenia krótkich filmików stworzonych przez naszych uczniów.

          • 8 maja Narodowy Dzień Zwycięstwa

          • Dzień 8 maja to w naszym kalendarzu Narodowy Dzień Zwycięstwa upamiętniający zakończenie II wojny światowej. To symboliczna data dla wszystkich tych, którzy walczyli i czekali na wolność Polski.

            Niestety nie wszyscy mieli szansę doczekać zakończenia hitlerowskiej okupacji. Krwawa karta historii, jaka została zapisana w Pieńkach Szczepockich i Szczepocicach, daje świadectwo ogromu cierpienia, strachu i bestialstwa, jakiego doświadczyli mieszkańcy tych wsi.

            Pomnik, ku czci ofiar hitleryzmu, który znajduje się w Pieńkach Szczepockich, to wyraz szacunku i pamięci dla pomordowanych. Przypomnijmy wszystkich zmarłych, by pamięć o nich nigdy nie zaginęła:

            1. Wacław Bożeński

            2. Antoni Dziubek

            3. Stanisław Jezuita

            4. Bolesława Kaczyńska

            5. Władysław Kaczyński

            6. Ignacy Kokoszczyk

            7. Józef Kowalczyk

            8. Adolf Kupka

            9. Lucjan Kupka

            10. Józef Kwarciak

            11. Zygmunt Mysłek

            12. Jan Orziński

            13. Stefan Orziński

            14. Edward Politański

            15. Władysław Porada

            16. Stefan Rygał

            17. Stefan Stacherski

            18. Stanisław Topolski

            19. Józef Wieczorek

            20. Jan Zatoń

            21. Stanisław Zatoń

          • MATEMATYKA FOTOGRAFIĄ PISANA

          •  

            Po raz kolejny nasi uczniowie udowodnili, że matematyka nie musi być nudna i nielubiana. Kornelia Nowak z klasy VII i Piotr Zasępa z klasy IV wzięli udział w konkursie fotograficznym organizowanym przez V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Konkurs Matematyczno-Fotograficzny MATEMATYKA FOTOGRAFIĄ PISANA dedykowany był uczniom szkół podstawowych, odbył się w dwóch kategoriach wiekowych:

            kategoria I: klasy IV-VI,
            kategoria II: klasy VII-VIII

            Według informacji organizatorów łącznie na konkurs napłynęło 106 prac ze szkół z powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego i myszkowskiego. Nadesłano zdjęcia z Częstochowy, Kłobucka, Myszkowa, Lublińca, Kamyka, Miedźna, Lipia, Konopisk, Mstowa, Soborzyc, Garnka, Lusławic, Mykanowa, Rębielic Szlacheckich, Lgoty Małej, Starego Cykarzewa.

            Wśród tych 106 nadesłanych prac, praca Piotrka Zasępy z klasy IV pt. Półpłaszczyzna została dostrzeżona i zdobyła III miejsce w konkursie.

            Na uznanie zasługuje również praca Kornelii Nowak z klasy VII pt. Liczby naturalne.

            Gratulacje za pomysłowość, za pokazanie piękna  otaczającej nas matematyki, kawałka naszej małej Ojczyzny.

            GRATULACJE!!!

            Poniżej przedstawiamy prezentację nagrodzonych prac stworzoną przez organizatorów konkursu.

            Zapraszamy do obejrzenia filmiku.

          • Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

          • Szanowni Państwo,

             

            Od 1 kwietnia 2021 r. do 30 września 2021 r. na terenie krajutrwa Narodowy Spis PowszechnyLudności i Mieszkań 2021.

             

            Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.

             

            Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. jest realizowany następującymi metodami:

            • metodą samospisu internetowego

            aplikacja dostępna jest na stroniehttps://spis.gov.pl/,

             

            • metodą wywiadu telefonicznego, dzwoniąc na infolinię spisową obsługiwanąprzezpracowników statystyki publicznej odponiedziałku dopiątku od8:00 do18:00 podnumerem: 22 2799999,

             

            • z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania.

            W ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań zbierane są następujące dane:

            • Charakterystyka demograficzna osób,
            • Aktywność ekonomiczna osób,
            • Poziom wykształcenia,
            • Niepełnosprawność,
            • Migracje wewnętrzne i zagraniczne,
            • Charakterystyka etnicznokulturowa,
            • Gospodarstwa domowe i rodziny,
            • Stan i charakterystyka zasobów mieszkaniowych (mieszkania i budynki).

             

            Osoby, które dokonały samospisu internetowego zachęcamy do udziału w „Loterii Narodowego Spis Powszechnego Ludności i Mieszkań” https://loteria.spis.gov.pl/

            Do wygrania cenne nagrody!

    • Kontakt

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lgocie Małej, ul. Szkolna 1/3
      • 34 3202 506
      • Lgota Mała, ul. Szkolna 1/3, 42-282 Kruszyna 42-282 Lgota Mała Poland
    • Logowanie

  • Liczba wizyt

    liczba odwiedzin: 8858