• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

• Uczmy dzieci od najmłodszych lat kontaktu z książką. Nic nie zastąpi obrazów w wyobrażni budzonych przez słowo pisane. Tak nasze przedszkolaki realizują Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa:)

• "Bajkowa wyprawa" naszych przedszkolaków

• "Dawno, dawno temu, za siedmiona górami za siedmioma lasami..."

Dzieci z naszego przedszkola zakończyły swoją "Bajkową wyprawę" w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego. Poznały bajki: "Trzy świnki", "Czerwony Kapturek", "Kot w butach", "Jaś i Małgosia", "Calineczka", "Królewna Śnieżka", "Kopciuszek".

Tak wyglądała fantastyczna przygoda w świat wyobraźni.

• 8 maja - Dzień Zwycięstwa

• Społeczność Zespołu Szkolno - Przedszkolnego wraz z zaproszonymi gośćmi oddała hołd ofiarom II wojny światowej, szczególnie poległym z terenu Pieniek Szczepockich i Szczepocic.

Msza Św. ku czci ofiar odbyła się w kościele bł. Karoliny Kózkówny w Szczepocicach, a następnie zebrani przybyli pod pomnik w Pieńkach Szczepockich, by złożyć wieńce oraz obejrzeć występ uświetniający te obchody.

• Majowe Święta Narodowe

• Tak nasi uczniowie uczcili 232. rocznicę uchwalenia konstytucji pierwszej w Europie i drugiej na świecie.

Majowe Święta Narodowe - dni o których należy pamiętać:

1 maja- Święto Pracy

2 maja- Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

3 maja- rocznica uchwalenia Konstytucji

Uczcijmy nasze Święta Narodowe poprzez wywieszenie polskiej flagi.

Pamiętajmy o bohaterach, dzięki którym możemy mieszkać w wolnym kraju.

Niech na te święta nasze miejscowości będą biało - czerwone.

• Dla Wojtusia Szecówki

• Właśnie zakończyliśmy I Charytatywną Wyprzedaż Garażową, która została zorganizowana dla Wojtusia Szecówki 💗

Udało się zebrać 2512,19 zł 😀

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim tym, którzy zaangażowali się w akcję 😊

• Wyróżnienie dla Dominiki Gizler

• Z wielką radością ogłaszamy, że 31 marca Dominika Gizler uczennica klasy 8 zdobyła wyróżnienie w Międzygminnym Konkursie Recytatorskim "Opowiem Ci o mojej Ojczyźnie". Dominika recytowała wiersz Jana Kasprowicza "Księga ubogich - XLI".

Serdecznie gratulujemy😀

• Gotujemy z klasą 5😀

• Czy dzieci lubią gotować? Chyba bardzo, co udowadniają dzisiejsze smakołyki przygotowane przez klasę 5

Była pizza, gofry, koktajle owocowe, lemoniada, rogaliki, kebaby oraz tortille🍕🥣🥑

Pozwalajmy dzieciom rozwijać ich talenty. Niech się ubrudzą, wysypią mąkę i pomylą składniki, ale niech próbują. Może u któregoś z nich rozwinie się kulinarna pasja?😊

• Kiermasz charytatywny

• 24 marca w naszej szkole odbył się kiermasz charytatywny na rzecz Wojtusia Szecówki. Dziękujemy wszystkim tym, którzy zaangażowali się w akcję: rodzicom, dzieciom, nauczycielom, pracownikom obsługi oraz mieszkańcom naszego terenu

Do tej pory udało się zebrać ponad 1600 zł. Jednak akcja jeszcze trwa. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na teren szkoły i przedszkola, gdyż od poniedziałku do piątku będzie można jeszcze włączyć się w akcję, kupić coś dla siebie i wesprzeć Wojtusia w walce z chorobą.

Serdecznie zapraszamy😀

• Pierwszy dzień wiosny🌼🌷

• Zima w wiosnę przemieniona!

Dzieci mocno się starały,

aby ciepła przyszła pora,

więc naprzeciw się wybrały.

Kijek, chlebek i kiełbaska

garść uśmiechu i radości,

dzieci ciągną na ognisko,

wiosna chętnie się rozgości.

Kwiatki, pąki - trzeba czekać.

Jednak ciepły wietrzyk woła:

„Już nadchodzi, do was zmierza

wiosenna, zielona pora”

• Ogłoszenie

• W wyniku analizy złożonych formularzy ofert dotyczących zakupu i dostawy artykułów żywieniowych dla Gminnego Przedszkola w Lgocie Małej oświadczam, że wszystkie warunki zapytania spełniła firma ,,Ilona Barańska''

Izabela Możejko - Kępa

• "Kartka dla Powstańca"

• Ile kosztuje wolność, wiedzą tylko ci, którzy musieli ponieść ofiarę.

Doceńmy naszych bohaterów, dzięki którym możemy śpiewać „Mazurka Dąbrowskiego” przy biało – czerwonej fladze.

Uczniowie naszej szkoły nagrali podziękowanie dla Powstańców Warszawskich w odpowiedzi na akcję „Kartka dla Powstańca” organizowanej w ramach ogólnopolskiej kampanii BohaterON.

Prosimy, dołącz do nas i kliknij w serduszko przy naszym filmiku.

Aby nas znaleźć, najlepiej wybrać kategorię sortowanie - ”wg daty dodania” oraz szukaj - „Lgota Mała”. Nasza kartka jest zatytułowana „Podziękowanie dla Powstańców Warszawskich”.

Bądźmy razem z Powstańcami.

• Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości

• 11 listopada obchodziliśmy 104. rocznicę odzyskania niepodległości. Uczniowie naszej szkoły przygotowali inscenizację muzyczno – wokalną upamiętniającą to szczególne wydarzenie.

W odpowiedzi na akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu” został również odśpiewany „Mazurek Dąbrowskiego”, by uhonorować tych, który walczyli o naszą niepodległość.

#SzkołaDoHymnu